Czym charakteryzuje się pianka pistoletowa?

Jednym z rodzajów pianki montażowej jest pianka pistoletowa, która dostępna jest aktualnie w każdym sklepie budowlanym. Zarówno mniejsze jak i większe punkty z chemią budowlaną oferują właśnie takie rozwiązanie, gdyż jest ono całkiem atrakcyjne i wydajne. Czym charakteryzują się pianki pistoletowe? O tym w poniższym tekście.

Właściwości i użytkowanie pianki pistoletowej

Jak sama nazwa wskazuje pianka pistoletowa wyposażona jest w specjalny pistolet, który zapewnia wygodne i komfortowe użytkowanie. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe, gdyż gwarantuje nie tylko komfort, ale i wielką precyzję pracy. Pod względem właściwości pianka tego rodzaju nie różni się zbytnio od innych wariantów takiego produktu. Otóż zadaniem pianki nadal jest ułatwianie montażu, uszczelnianie i wypełnianie. Jednak różnica polega na formie zastosowania. Specjalny pistolet zapewnia bowiem możliwość dokładnego i precyzyjnego aplikowania pianki, a jednocześnie umożliwia przerwanie pracy w dowolnym momencie. Pianka taka jest niezwykle wydajna, a także zapewnia skuteczne i sprawne działanie. Po wyschnięciu jest ona niezwykle szczelna i zapewnia doskonałe efekty pracy.

Gdzie można stosować piankę pistoletową?

Tak naprawdę pistoletowa pianka stosowana może być wszędzie, gdzie każda inna pianka montażowa. Najczęściej jednak znajduje ona zastosowanie podczas uszczelniania ościeżnic okiennych, drzwi, a także montowania schodów, parapetów czy też wypełniania pustych przestrzeni w konstrukcjach szkieletowych. Dodatkowo pianka ta nadaje się idealnie do izolowania armatury, a także podłóg oraz stropów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*