Jakie jest zastosowanie bakelitu w urządzeniach elektrycznych?

Bakelit to tworzywo sztuczne, które towarzyszy ludzkości już od ponad stu lat. Szacuje się, że jest to jeden z pierwszych tego typu materiałów, którego produkcja rozpoczęła się na dużą skalę. Obecnie, gałka bakelitowa to standardowy element wielu urządzeń i instalacji – ma się z nią do czynienia praktycznie na co dzień, przy różnego typu mechanizmach.

Dlaczego bakelit ma tak szerokie zastosowanie?

Jako wyspecjalizowany materiał żywiczny, bakelit ma bardzo interesujące właściwości, dzięki którym okazuje się niezwykle przydatny w wielu konstrukcjach, sprzętach elektronicznych lub hydraulicznych. Jego dużą zaletą jest bardzo dobra izolacja – nie przewodzi on prądu ani ciepła, dlatego gałka bakelitowa często towarzyszy urządzeniom, które w normalnych warunkach funkcjonują pod napięciem. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne i niezawodne. Warto wspomnieć także, że tworzywo to jest bardzo słabo reaktywne, dlatego nie powinno mieć problemów nawet z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, na których działanie może być wystawione.

Do czego przyda się gałka bakelitowa?

Bakelit stanowi doskonały wybór w kwestii tworzywa na elementy, które będą poddawane regularnej i dość intensywnej eksploatacji. Materiał ten, oprócz niskiego przewodnictwa i reaktywności, wykazuje dość dobrą odporność mechaniczną, dlatego gałka bakelitowa z pewnością świetnie spisze się jako regulator w różnego typu urządzeniach, które muszą być podłączone do źródła energii elektrycznej. Są to elementy trwałe, bezpieczne i łatwe w montażu, dlatego z pewnością okażą się doskonałym wyborem przy zdecydowanej większości instalacji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*