Jak zacząć trening EMS?

Każdy człowiek chciałby szybko osiągnąć zamierzony efekt i poprawić swój wygląd. Jak wiadomo trening EMS przynosi dość szybkie rezultaty. Niestety same dobre chęci nie wystarczą i w tym przypadku. Aby wykonywać każde ćwiczenia zarówno na atlasie na siłowni, w domu czy też za do pomocą urządzeń do elektrostymulacji trzeba być wytrwałym, zdeterminowanym i robić to regularnie. Czyli jak widać wszystko ukryte jest w naszej podświadomości. W tym przypadku wskazana jest również dobrze dobrana dieta i stały kontakt z dietetykiem.

Metamorfozy po treningu EMS

Trening EMS to nic innego jak zmniejszenie tkanki tłuszczowej i spadek masy ciała. Dzięki treningom zmniejszają się również obwody poszczególnych części ciała, takich jak talia, pas, uda, klatka piersiowa, czy obwód ramion. Zmniejsza się również wiek metaboliczny. Poprawia się także szybkość motoryczna. Na pewno taki trening daje szybsze efekty, niż zwykły trening siłowy. Jednak osoba ćwicząca powinna pamiętać, że taki trening nie jest jedną i jedyną formą aktywności sportowej jaką stosujemy w naszym życiu. Może on być dodatkiem np. do boksu, jazdy rowerem jazdy na rolkach. W życiu wszystko musi mieć swoją równowagę, trening EMS. Gdy wykonujemy trening EMS na górne partie ciała, warto przy tym jeździć np. rowerem, ponieważ skuteczniejsze stanie się zrównoważenie motoryczności naszego ciała.

Czy wykonując trening EMS trzeba wszystko kontrolować?

Owszem kontrola jest ważna. Zazwyczaj tego typu kontrolę sprawuje nasz trener, który steruje elektro stymulatorem. Najważniejszą rolę sprawuje tutaj początek treningu czyli tak zwana pozycja podstawowa, w której napięte są główne partie mięśniowe. Trener stopniowo wyznacza i kontroluje poszczególne partie ciała: ręce, nogi, plecy, klatkę piersiową i tricepsy. Trener powinien być także otwarty na nasze oczekiwania. Należy pamiętać, że jeśli trening EMS przynosi zbyt szybkie zmęczenie, negatywnie wpływa na nasze samopoczucie lub nie daje satysfakcji ćwiczącemu ważna jest rozmowa z trenerem.