Jak zaprojektować interesującą wystawę sklepową?

Nie jest żadną tajemnicą, że sklepy stacjonarne bardzo często wykorzystują swoje witryny, aby zwrócić uwagę przechodniów i zachęcić do odwiedzin. Wystawa pełni funkcję swego rodzaju reklamy, dlatego warto zainwestować nieco czasu i energii w jej zaprojektowanie. Z pewnością poskutkuje to większą ilością odwiedzin i zakupów. W dużych sieciach projektowaniem wystaw zajmują się profesjonalni dekoratorzy, zatrudnieni właśnie w tym celu. Starannie dopasowują oni konkretne produkty z najnowszej kolekcji, a następnie planują ich ustawienie. Ważna jest kolorystyka, oświetlenie i sam pomysł. Im bardziej oryginalna wystawa sklepowa, tym większe szanse, że spełni wszystkie swoje zdania.

Projektowanie wystaw sklepowych przez profesjonalistów

Osoby zawodowo zajmujące się projektowaniem witryn często oferują swoje usługi również mniejszym sklepom. Nawet niewielki butik może zatrudnić dekoratora, który podpowie, w jaki sposób eksponować odzież i jak zaprojektować cały sklep. Poza wystawą, bardzo ważne jest również ustawienie półek i wieszaków, aby odpowiednie produkty zwracały na siebie zawsze uwagę. Projektowanie wystaw sklepowych to cały proces, ponieważ trzeba zaaranżować sporą przestrzeń, a jednocześnie zadbać o oświetlenie i mieć ciekawy, oryginalny pomysł. Zwykle wystawy sklepowe są do siebie podobne, a jeśli trafi się jedna wyróżniająca na ich tle, wówczas zdecydowanie cieszy oko i sprawia, że przechodnie mimowolnie się zatrzymują.

Jakie akcesoria przydają się podczas dekorowania wystawy sklepowej?

Jeśli dekorujemy wystawę butiku odzieżowego, warto zainwestować w wysokiej jakości manekiny. W sklepach coraz częściej pojawiają się piękne, nowoczesne manekiny w oryginalnych kolorach. Zdecydowanie warto postawić na białe lub czarne modele, ponieważ umożliwiają ekspozycję wszystkich kolorów tkanin, również tych mocno wzorzystych. Poza manekinami, do dekoracji wystawy można używać różnych przedmiotów, nawet tych codziennego użytku. Warto zainwestować w bardzo dobre oświetlenie, ale też elegancką podłogę, czy dekoracyjne wykończenia.