Jakiego rodzaju kostkę brukową wybrać?

Chcąc zadbać o swoje otoczenie wokół domu, bardzo ważne jest, żeby zadbać o to, jakiej kostki brukowej użyjemy. Nie chodzi jednak tylko o to, jakiego będzie koloru, ale też będziemy musieli brać pod uwagę, jakiego rodzaju i gatunku kostkę będziemy kupować. W zależności od tego, czy będziemy używać kostki brukowej do wyłożenia parkingu, czy ogródka, będziemy musieli wybrać taką, która będzie do danego miejsca pasować. Oczywiście o samym kolorze i wzorach, które będziemy z danej kostki wykładać, też nie możemy zapomnieć. Jednak aspekt estetyczny musi zejść na drugi plan, ze względu na to, że nawet najpiękniej wyłożona kostką nie pozostanie długo ładna, jeśli nie zadbamy o jej odpowiedni rodzaj. W tym celu musimy najpierw zaplanować i przemyśleć, jakiego rodzaju miejsce chcemy wyłożyć. Jeśli naszym celem będzie wyłożenie parkingu, to musimy brać pod uwagę, że często będą po nim jeździć ciężkie pojazdy, przez co każda kostka brukowa będzie mogła być wyłożona. Jeśli użyjemy nieodpowiedniej kostki brukowej do wyłożenia parkingu, to zacznie ona szybko pękać i tracić kolor, czego na pewno nikt nie chce.

Jaka kostka brukowa powinna zostać wybrana do wyłożenia parkingu, a jak do bardziej eleganckich miejsc?

Przede wszystkim musimy tu wprowadzić 3 rodzaje kostki:

  • Kostka kamienna
  • Kostka z kamieni polnych
  • Kostka betonowa

Każda z tych kostek ma swoje specyficzne zastosowanie, dzięki którym będziemy mogli wszystko zaplanować w taki sposób, żeby nic się nie zepsuło i dobrze prezentowało. W wypadku parkingów i miejsc, gdzie kostka będzie narażona na zniszczenia, najlepiej sprawdza się kostka betonowa, która jest wytrzymała, co jest najważniejsze w tym wypadku. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej eleganckiego, to kostka z kamieni polnych będzie dla nas. Kostka kamienna natomiast to coś pomiędzy, co idealnie sprawdza się na wyłożenie wokół domu.

Na co uważać podczas wykładania kostki?

Po pierwsze zwracajmy uwagę na to, czy kostka jest dokładnie wyłożona i nie ma pomiędzy kostkami zbyt dużej przerwy. Jeśli pojawią się dziury między kostkami, to ryzykujemy tym, że kostki zaczną niszczyć.