Jaki powinien być cel diety spersonalizowanej?

Dieta spersonalizowana powinna być przede wszystkim przejrzysta i łatwa do zastosowania od zaraz. Przygotowywane posiłki nie mogą być karą, mają nam sprawiać radość. Masy dotyczące produktów również nie powinny być trudne. Zazwyczaj podawane są w domowej formie jak np. kubek, łyżka, sztuka, lub gramy. Jadłospisy przygotowywane są w przejrzysty sposób w formie tabelki. Często każdy zainteresowany metamorfozą sylwetki otrzymuje na zachętę także przepisy, dzięki którym gotowanie i przygotowywanie posiłków stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wszystko zostanie dokładnie wyjaśnione krok po kroku. Posiłki możemy przede wszystkim przygotowywać np. na dwa dni.

Czy jadłospis i program diety jest elastyczny?

Dieta spersonalizowana z pewnością idealnie sprawdzi się w życiu codziennym, dlatego zazwyczaj program diety i jadłospis są po prostu elastyczne. Czasem także można je lekko ulepszać i modyfikować według potrzeb i własnych upodobań. Dieta sama w sobie jest prosta, a jej głównymi zaletami jakie ją wyróżniają na tle innych diet jest elastyczność i przede wszystkim skuteczność. Do każdego jadłospisu każdy otrzyma wskazówki. Dietetycy układający jadłospis podpowiedzą na co zwrócić uwagę i jakich produktów starać się unikać.

Czy porady dotyczące diety mogą być prowadzone on-line?

Odpowiedź brzmi tak. Jak najbardziej diety i porady prowadzone są za pośrednictwem Internetu. To bardzo ułatwia kontakt i buduje dobre relacje między trenerem, a podopiecznymi. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, w których mamy do czynienia z epidemią korona wirusa. Trener ułoży nasz jadłospis i plan działania tak, że nie będziemy musieli wychodzić z domu. Jedyne co będziemy musieli zdobyć to odpowiednio się zmotywować i działać. Dieta spersonalizowana pozwoli także zachować samokontrolę i zapanować nad tym co i jak jemy. Ponadto trenerzy i dietetycy wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i często rozliczają nas z jadłospisów i planów poprzez korespondencję. Idealne rozwiązanie dla zapracowanych i zabieganych.